24 | 05 | 2018

Aktualności

Palimpsesty

Gimnazjum nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego oraz Fundacja Pasaże Pamięci serdecznie zapraszają na spacer po międzywojennym, wielokulturowym Tomaszowie Mazowieckim, w którym można spotkać jego dawnych mieszkańców. Tomaszowska dorożka poprowadzi nas zarówno ku miejscom artystycznym, jak i fabrycznym współtworzącym charakter dawnego miasta.  

Na nasze spacerowniki składają się zarówno literacko-muzyczne nagrania, jak i zdjęcia oraz mapki. Są one twórczą kompilacją wiedzy na temat niegdysiejszego, zróżnicowanego etnicznie Tomaszowa. Zachęcamy do podróży drogą wyobraźni oraz odkrycia niezwykłej miejskiej tkanki.

Zapraszamy do spacerów:

http://pasazepamieci.pl/pl/palimpsesty/

Spacerowniki po Tomaszowie Mazowieckim powstały w ramach projektu Palimpsesty. Był to cykl działań warsztatowych służących upowszechnianiu wiedzy o bogatej i wielokulturowej tradycji Tomaszowa. Podczas wspólnych spotkań zostały przygotowane dwa spacerowniki – palimpsest fabryczny oraz palimpsest artystyczny.

Projekt pt. Palimpsesty został zrealizowany dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu „Koalicje Kultury”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

Gimnazjum nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego wraz z Fundacją Pasaże Pamięci stworzyło koalicję kultury.

 

W naszej szkole w dniach 1-9 września o godzinie 16.30-18.30 odbędą się warsztaty historyczno-literackie składające się na projekt "Palimpsesty". Jego drugą częścią będą warsztaty muzyczne realizowane przy ul.Barlickiego w Pracowni Fundacji Pasaże Pamięci.

Projekt "Palimpsesty" jest realizowany dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu "Koalicje Kultury". Fundacja Pasaże Pamięci nawiązała koalicję kultury z naszą szkołą.

 

 www.pasazepamieci.pl/pl/palimpsesty/

 

Szczegóły:

 

PALIMPSESTY

 

Palimpsesty to cykl działań warsztatowych służących upowszechnianiu wiedzy o bogatej i wielokulturowej tradycji Tomaszowa Mazowieckiego. Podczas wspólnych spotkań zostaną przygotowane dwa spacerowniki – po Tomaszowie fabrykanckim (palimpsest fabrykancki) oraz po Tomaszowie artystycznym (palimpsest artystyczny). Do udziału w warsztatach są zaproszeni wszyscy w wieku 13+. Projekt jest realizowany przez Fundację Pasaże Pamięci w koalicji kultury z Gimnazjum nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego.

 

Warsztaty historyczno-literackie

Podczas interaktywnych warsztatów przyjrzymy się zbiorom archiwalnym i wizualnym związanym z wielokulturowym Tomaszowem. Poznamy dawne fabryki oraz tomaszowskich fabrykantów, dowiemy się o podejmowanych niegdyś działaniach kulturalnych. Następnie przygotujemy własne opowieści o fabrykanckim i artystycznym mieście. Będą one matrycą audioprzewodników po nieistniejącym już, zróżnicowanym etnicznie Tomaszowie. Nasze matryce trafią do rąk grupy muzycznej.

 

Termin: 1-9 września (oprócz soboty/niedzieli)

Godziny: 16.30-18.30

Miejsce: Gimnazjum nr 6 im. ks. J. Twardowskiego

Prowadzenie: Justyna Biernat

Pilotaż programowania

Młodzi programiści

Wolontariat ponad barierami.

Jak do nas trafić

W obiektywie
Galeria Zdjęć
Logowanie

Jesteśmy na facebooku

Dołącz do nas 

Gościmy

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Apki na Androida

Plan lekcji

 

O szkole