Festyn „Czas na zdrowie” zorganizowany przez uczniów z grupy "Mocni w zdrowiu"

W sobotę 10 czerwca 2017 r. w Gimnazjum nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego odbył się Festyn „Czas na zdrowie”. Impreza została zorganizowana przez uczniów z grupy „Mocni w zdrowiu” przy wsparciu Dyrekcji, koordynatorów – pani mgr Małgorzaty Jabłońskiej i pani mgr Małgorzaty Jakszuk oraz grona pedagogicznego. Głównym celem imprezy było propagowanie idei zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania się i aktywności fizycznej. Organizatorzy przygotowali atrakcyjny program, który przedstawiał się następująco: - Badanie składu ciała, - Zajęcia na trampolinach, - Stretchting, -Zumba, - Zdrowy poczęstunek, - Wesołe gry i zabawy, - Kącik malucha, - Malowanie twarzy, - Pomiar cukru we krwi.
Dla uczestników przygotowano następujące konkursy: - Wierszyk, scenka lub piosenka, dotycząca zdrowego stylu życia, - Praca plastyczna pt. „ Jedz zdrowo i kolorowo”, - Przebranie za owoc lub warzywo (konkurs w formie pokazu mody), - Zdrowe przekąski, - Konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu.
Duże zainteresowanie i podziw wzbudzały stoiska ze zdrowymi przekąskami. Pragnienie gasiły zdrowe soki. Było pysznie. Impreza przebiegała w serdecznej i wesołej atmosferze.

Impreza nie udałaby się, gdyby nie pomoc, życzliwość i hojność, tych którzy wsparli naszą inicjatywę. Dlatego też pragniemy podziękowania skierować do naszych fundatorów  atrakcyjnych nagród, a więc do: Pana Piotra Mrowińskiego, Firmy Getmar, Huty Szkła Euroglas, Ceramiki Paradyż, Siłowni Fit Life oraz Rady Rodziców Gimnazjum nr 6.
Dziękujemy również: Hurtowni Spożywczej „Mors”, Pasiece Jaros Sp. z.oo oraz Pani Magdalenie Pruskiej, wspierającym nasze działania w organizowaniu stoisk ze zdrowymi przekąskami.
Dziękujemy także Pani Weronice Gwiazdowskiej (salon Metamorfoza) za przekazanie niezwykle ważnych informacji na temat właściwego odżywiania  oraz organizację stoiska z badaniem składu ciała. Ponadto dziękujemy Pani Kindze Jasek - instruktorce Fit Life za przeprowadzenie zajęć na trampolinach. Dziękujemy Pani Aleksandrze Iwanickiej i Panu Mariuszowi Świątkowi za upamiętnienie imprezy w obiektywie aparatu i kamery. Dziękujemy także Pani Elżbiecie Wilczyńskiej - dyrektorowi Zespołu Szkół nr 8. Dziękujemy Pani z Koła Diabetyków za zorganizowanie punktu pomiaru cukru we krwi. Dziękujemy także uczniom naszej szkoły, ich rodzicom, pracownikom Gimnazjum nr 6 oraz mieszkańcom osiedla za przybycie i włączenie się do wspólnej zabawy. To właśnie dzięki Państwu mogliśmy przeprowadzić tę imprezę, za co serdecznie Dziękujemy!

Więcej zdjęć

Zobacz film z festynu