Wycieczka do parku trampolin i do Planetarium

23.05.2017r. uczniowie klas Ia i Ic odbyli się wycieczkę do Łodzi, w programie której znalazło się miejsce na zabawę i naukę. Odwiedzili oni park trampolin „ SALTOS”, planetarium i Manufakturę. Trampoliny pochłonęły nadmiar energii młodzieży, zaś  projekcja w Planetarium EC1 wyciszyła emocje i umożliwiła im zapoznanie się z gwiazdozbiorami wiosennego nieba. Młodzież rozwijała zainteresowanie światem przyrody, dowiedziała się jak szukać po zachodzie słońca gwiazdozbiorów: Lwa, Panny, Korony Północnej, Warkocza Bereniki, mgławic, gromad gwiazd, galaktyk.
Na koniec jeszcze wizyta w Manufakturze, gdzie uczniowie posilali się przed drogą powrotną, podziwiając jednocześnie architekturę dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego.