24 | 05 | 2018

sport

Podsumowanie udziału uczniów w zawodach sportowych w I semestrze roku szkolnego 2016/2017. Oto najlepsze rezultaty naszych uczniów:
-w przełajach indywidualnych dziewcząt - Karolina Świnoga zajęła II miejsce w mieście,
-w przełajach indywidualnych chłopców - Karol Jabłoński, Patryk Kacperek, Jakub Śmigiel, Kamil Rybiński, Norbert Chołys, Piotr Sobczak - zajęli IV miejsce w mieście,
-w przełajach drużynowych dziewcząt - Klaudia Żeno, Karolina Świnoga, Ewa Machowczyk, Natalia Borkowska, Katarzyna Jachym, Daria Kopacz, Joanna Jachym, Jagoda Owczarek, Marta Sil, Natalia Głowacka - II miejsce,
-w przełajach drużynowych chłopców - Karol Jabłoński, Patryk Kacperek, Jakub Śmigiel, Kamil Rybiński, Norbert Chołys, Piotr Sobczak, Kacper Stańczyk, Michelangelo Rossitto - IV miejsce,
-w unihokeju chłopców - Karol Jabłoński, Jakub Śmigiel, Kamil Rybiński, Patryk Kacperek, Szymon Dębiński, Michelangelo Rossitto, Kacper Stańczyk - III miejsce,
-w unihokeju dziewcząt - Daria Kopacz, Jagoda Owczarek, Ewa Machowczyk, Marta Sil, Natalia Borkowska, Wiktoria Łazowska, Natalia Głowacka, Dominika Glimasińska - II miejsce,
-w zawodach łyżwiarskich: w kategorii 13 lat - Karolina Bąkowska - IV miejsce, Jakub Nowak - VI miejsce, w kategorii 14 lat: Daria Kopacz - I miejsce,
Zofia Pluta - IV miejsce, Jakub Brzostowicz - IX miejsce, Kacper Mielowski - XV miejsce, w kategorii 15 lat: Jagoda Owczarek - VI miejsce, Natalia Głowacka - VIII miejsce, Marta Sil - X miejsce, Kamil Rybiński - VI miejsce,
-w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży: Natalia Jabrzyk - II miejsce, Karolina Świnoga - XII miejsce,
w biegu drużynowym - Natalia Jabrzyk - I miejsce
Karolina Świnoga - IV miejsce, Karol Jabłoński - IV miejsce,
-w pływaniu dziewcząt: Katarzyna Jachym, Joanna Jachym, Oliwia Sobczak, Paulina Owsianka, Weronika Kowalska, Jagoda Owczarek, Kinga Frelich, Marta Sil, Adrianna Stępień, Martyna Kołada - IV miejsce,
-w pływaniu chłopców: Jakub Nowak, Jakub Śmigiel, Jakub Gąsiorek, Igor Latoszek, Filip Małocha, Mateusz Kamiński, Mikołaj Iwanicki, Bartłomiej Gielec, Jakub Andelt, Kamil Rybiński - IV miejsce,
-na Mistrzostwach Polski Młodzików - Daria Kopacz - II miejsce, Kamil Rybiński - VI miejsce,
bieg drużynowy: Daria Kopacz, Jagoda Owczarek - I miejsce, Marta Sil, Natalia Głowacka, Zofia Pluta - II miejsce, bieg drużynowy chłopców - Kamil Rybiński - I miejsce,
-tenis stołowy dziewcząt - Martyna Wionczek, Julia Białas - IV miejsce,
-tenis stołowy chłopców - Jakub Leśniewski, Adam Koprek - IV miejsce,
-piłka siatkowa chłopców - Jakub Leśniewski, Adam Koprek Wojciech Szczepaniak, Jakub Gąsiorek, Wiktor Darmos, Szymon Tokarski, Piotr Ziętkowski, Patryk Jagieła, Mateusz Lalek - III miejsce,

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

22. września odbyły się miejsko-powiatowe zawody w indywidualnych biegach przełajowych. Wśród chłopców szkół gimnazjalnych wygrał uczeń naszej szkoły – Bartłomiej Ostałowski. Pozostali uczniowie uplasowali się w pierwszej czterdziestce: 12 – Bartłomiej Walczak, 26 – Damian Żurek, 28 – Adam Dymkowski, 39 – Aleksander Stępień. W punktacji ogólnej chłopcy zajęli II miejsce.

Wśród dziewcząt sukces odniosła Karolina Bosiek zajmując wysokie II miejsce. Dziewczęta zajęły w ogólnej punktacji I miejsce. Indywidualnie: Natalia Jabrzyk – była 3, Iga Kapruziak -5, Karolina Gąsecka – 8, Julita Domańska – 20.

29.września odbyły się miejsko-powiatowe zawody sztafet w biegach przełajowych. Dziewczęta ustąpiły tylko Gimnazjum nr 7, zajmując wysokie II miejsce i awansując do zawodów rejonowych. Drużynę reprezentowały: Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka, Iga Kapruziak, Natalia Jabrzyk, Katarzyna Dela, Karolina Świnoga, Ewa Machowczyk, Patrycja Mormus, Magdalena Jarosz, Joanna Ostrowska.

Drużyna chłopców również znalazła się w czołówce, zajmując ostatecznie – III miejsce. Zespół reprezentowali: Bartłomiej Ostałowski, Damian Żurek, Wiktor Grzybek, Adam Dymkowski, Bartłomiej Walczak, Łukasz Chrzanowski, Kacper Madejski, Bartłomiej Krześlak, Łukasz Leśniewski, Mateusz Zdanowski.

6. Wrotkarstwo i łyżwiarstwo,
  7. Pływanie, zajęcia odbywają się w środy na basenie w szkole podstawowej nr 12 w godzinach 18:25 - 19:25

BOISKO SZKOLNE

Pod koniec listopada 2013 roku została ukończona budowa boiska wielofunkcyjnego. Jego otwarcie nastąpi wiosną. Do dyspozycji uczniów są: trzypasmowa bieżnia do biegania o długości 200 metrów, trzy wymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykowej, lub siatkowej. Będziemy mogli ćwiczyć także skok w dal z rozbiegu oraz pchnięcie kulą.

SPORTOWY ROK SZKOLNY 2013/2014

Tradycyjnie sportowy rok szkolny zaczynamy od Indywidualnych Biegów Przełajowych zawody te są bowiem pierwszymi w kalendarzu sportowym. W konkurencji startuje po pięciu zawodników i pięć zawodniczek  z podziałem na płeć. Dziewczęta biegną na dystansie 1000m natomiast chłopcy na 1500m. Pierwszych pięć miejsc z zawodów powiatowych kwalifikuje się do zawodów wojewódzkich , miejsce szóste to rezerwa.

Wśród dziewcząt najlepsze miejsce uzyskała Iga Kapruziak która była pierwsza w mieście i druga w powiecie. Trzecia w mieście i piąta w powiecie to zawodniczka z klasy pierwszej - Karolina Bosiek. Dobre siódme miejsce zajęła Karolina Gąsecka, zapunktowała również Katarzyna Ulkowska.  Troszkę szczęścia zabrakło Julicie Domańskiej ale jest ona w pierwszej klasie i będzie miała szansę wykazania się w przyszłym roku. Do zawodów wojewódzkich awansowały I. Kapruziak i K. Bosiek.
    Z chłopców najlepiej zaprezentował się Bartłomiej Ostałowski był piąty w powiecie a zaraz za nim szósty jego imiennik Bartłomiej Domaradzki. Obydwaj zakwalifikowali sie do zawodów wojewódzkich choć B. Domaradzki jako rezerwowy. Dobrze pobiegł Szymon Paczutkowski który był dziewiąty w mieście i trzynasty w powiecie. Zapunktował i to dosłownie bo zdobył jeden punkt Damian Baran który był 30 w powiecie. Aleksander Stępień ukończył bieg na 23 miejscu lecz na chwilę wyszedł z "leja" by wyciągnąć kartkę z danymi z buta. Został za to karnie przesunięty aż na 65 pozycję. Wielka szkoda, że tak się stało bo biorąc pod uwagę osiem punktów  za 23 miejsce nasza szkoła wygrałaby dzisiejsze zawody a tak zakończyliśmy je na 4 miejscu szkoda...  Z takiej sytuacji należy wyciągnąć wnioski na przyszłość i nie popełniać prostych błędów.

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych w powiecie:

Dziewczęta                           Chłopcy
1.Będków    129 pkt.             1. Gimnazjum nr 3    76 pkt.
2.Gimnazjum nr 7    91 pkt.    2. Gimnazjum nr 7    73 pkt.
3.Gimnazjum nr 6    85 pkt.    3. Gimnazjum nr 8    72 pkt.
4.Gimnazjum nr 3    45 pkt.    4. Gimnazjum nr 6    70 pkt.

Zawody na szczeblu wojewódzkim odbyły sie przy okazji obchodów 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego. Bardzo dobre bo dziewiąte miejsce zajęła Iga Kapruziak,  jej koleżanka Karolina Bosiek była osiemnasta. Chłopcy ukończyli bieg na dalszych pozycjach Bartłomiej Ostałowski był trzydziesty pierwszy a Bartłomiej Domaradzki czterdziesty szósty.